foto1
Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu
foto1
Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu
foto1
Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu
foto1
Nasz Dąb Bartuś 100
foto1
Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu

hair saloonZapraszamy do Zgierza

+48 42 716 24 72
wodn@get.edu.pl

WODN w Zgierzu

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

100 lat ZKN w Zgierzu

Prawo oświatowe

Nr konta:

Bank Pekao SA I O. w Zgierzu

62 1240 3057 1111 0000 3438 7412

 


akr1

 

 

 


 

 getedu4

 

 


Po 2 stronie korytarza

sz11


promujeLBT


 bip logo

 

 


 f

 

 


 

 Obowiązek informacyjny

rodo1

podgorskaJ  

  dr hab. Dorota Podgórska - Jachnik

   Konsultant ds. pedagogiki specjalnej

    Pracownia Pedagogiki Specjalnej

   Dyżur:  czwartek     14.00 - 16.00

             

    Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

  


• Pedagog (nauczanie początkowe), pedagog specjalny (surdopedagogika), psycholog, logopeda.

• Profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, kierownik Zakładu Pedagogiki Specjalnej i Logopedii.

• Wieloletnie doświadczenie w pracy akademickiej i kształceniu nauczycieli - w Uniwersytecie Łódzkim, w Kolegium Nauczycielskim w Zgierzu, w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi, w Uniwersytecie M.Kopernika w Toruniu i in.; nauczyciel mianowany.

• Doświadczenie pozaakademickie w pracy z osobami z niepełnosprawnością: była nauczycielką w szkole specjalnej, psychologiem w Centrum Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, pełnomocnikiem Rektora UŁ ds. osób niepełnosprawnych, rzecznikiem studentów z niepełnosprawnością w WSP. Specjalistka pomocy psychospołecznej w poradni Fundacji Wsparcia Psychospołecznego.

• Prowadziła wiele szkoleń z zakresu diagnostyki funkcjonalnej, wczesnego wspomagania rozwoju, pracy pedagogicznej i pracy socjalnej z osobami niepełnosprawnymi dla nauczycieli, psychologów, pracowników socjalnych; była kierownikiem studiów podyplomowych Logopedia z emisją głosu na UŁ oraz Wczesne wspomaganie rozwoju i wczesna interwencja w WSP.

• Autorka i współautorka 12 książek (tym 5 monografii) i 80 artykułów naukowych

• Ekspertka Regionalnego Centrum Polityki Społecznej z zakresu niepełnosprawności i pracy socjalnej z osobami z niepełnosprawnością; autorka kilku ekspertyz naukowych; jej opracowania przyczyniły się m. in. do wyodrębnienia w Polsce dwóch nowych zawodów: wychowawcy małego dziecka oraz specjalisty poradnictwa psychospołecznego i rodzinnego.

• Członek Rad Naukowych kwartalnika „Niepełnosprawność – Zagadnienia, Problemy, Rozwiązania” i międzynarodowego wydawnictwa „Hnuti-R” (Czechy); redaktor tematyczna czasopisma naukowego „Kultura i Wychowanie”.

• 4 nagrody Rektora UŁ za osiągnięcia naukowe i dydaktyczno-wychowawcze, 2 nagrody „Uwolnić Motyla” Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, nagroda „Lodołamacza Specjalnego” Polskiej Organizacji Osób Niepełnosprawnych; promotor wielu prac magisterskich poświęconych problematyce niepełnosprawności nagrodzonych w konkursach lokalnych i ogólnopolskich.

Copyright © 2019 WODN w Zgierzu