sebastian

mgr Sebastian Skrobisz

Konsultant ds. społecznych i kulturowych oraz

ds. wychowania fizycznego

Pracownia Społeczno - Kulturowa
Pracownia Wychowania Fizycznego

Dyżur:  środa        11.00 - 13.00

Magister socjologii (Specjalność „Aktywizacja społeczności lokalnej”) i pedagogiki wychowania fizycznego. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego.

Swoją przygodę z nauczaniem rozpoczął tuż po studiach pracując jako nauczyciel Socjologii i Metodyki Nauczania Wychowania Fizycznego w Kolegium Nauczycielskim w Zgierzu, aż do jego wygaszenia. Natomiast w latach 2008 - 2017 realizował się w tych samych obszarach jako wykładowca w Wyższej Szkole Sportowej w Łodzi.

Wielki entuzjasta samorozwoju, szczególnie w międzynarodowym kontekście. W roku 2015 rozpoczął studia z filologii angielskiej. Od czerwca 2017 r. do lipca 2018 r. odbywał roczny staż w charakterze asystenta pedagoga oraz nauczyciela języka angielskiego w Ośrodku wsparcia dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, Aktivkollegiet Hellebaek, w Danii.

O skuteczności kształcenia w środowisku międzynarodowym przekonał się już w trakcie studiów realizując przez rok stypendium w Manchester Metropolitan University.
Od dziesięciu lat bierze udział w międzynarodowych projektach skierowanych do nauczycieli. Dwukrotnie był beneficjentem programu Study Visit i uczestniczył w tygodniowych warsztatach w Portugalii (Funchal - Madeira) i Francji (Perigoux). Partycypował również, w ramach poddziałania „Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej” w szkoleniach w Hiszpanii (Sevilla) oraz Słowenii (Ljubljana). W ramach doskonalenia zawodowego brał również udział w seminarium w Finlandii (Tampere) i Belgii (Bruksela).

Zainteresowania naukowe koncentruje wokół społecznych uwarunkowań aktywności fizycznej, kulturowych determinant stylu życia oraz kwestii związanych z modernizacją i reformą polskiego systemu oświaty.

Prywatnie jest „sportofilem”. Z pasją oddaje się bieganiu (ukończył maraton), pływaniu, narciarstwu alpejskiemu (w obu przypadkach jest również certyfikowanym instruktorem sportu). Uwielbia turystykę kwalifikowaną - wędrówki piesze, spływy kajakowe i wycieczki rowerowe.

W wolnych chwilach pomiędzy zawodowym samorozwojem a sportowymi arenami zaczytuje się w literaturze faktu i publicystyce społecznej.