sebastian

mgr Sebastian Skrobisz

Konsultant ds. społecznych i kulturowych oraz

ds. wychowania fizycznego

Pracownia Społeczno - Kulturowa
Pracownia Wychowania Fizycznego

Dyżur:  środa        11.00 - 13.00

Magister socjologii (Specjalność „Aktywizacja społeczności lokalnej”) i pedagogiki wychowania fizycznego. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, nauczyciel akademicki.

Wykłada:

• socjologię wychowania;
  • socjologie sportu;
  • metodykę wychowania fizycznego;
  • edukację zdrowotną.

Jest nauczycielem w Kolegium Nauczycielskim w Zgierzu oraz wykładowcą Wyższej Szkoły Sportowej w Łodzi. Zainteresowania naukowe koncentruje wokół społecznych uwarunkowań aktywności fizycznej, kulturowych determinant stylu życia oraz kwestii związanych z modernizacją i reformą polskiego systemu oświaty.

Wielki entuzjasta samorozwoju, szczególnie w międzynarodowym kontekście. Swoja przygodę z Erasmusem rozpoczął już na studiach, realizując przez rok stypendium w Manchester Metropolitan University. Od siedmiu lat bierze udział w międzynarodowych projektach skierowanych do nauczycieli. Dwukrotnie był beneficjentem programu Study Visit i uczestniczył w tygodniowych warsztatach w Portugalii (Funchal - Madeira) i Francji (Perigoux). Partycypował również, w ramach poddziałania „Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej” w szkoleniach w Hiszpanii (Sevilla) oraz Słowenii (Ljubljana). W ramach doskonalenia zawodowego brał również udział w seminarium w Finlandii (Tampere).

Prywatnie jest „sportofilem”. Z pasją oddaje się bieganiu (ukończył maraton), pływaniu, narciarstwu alpejskiemu (w obu przypadkach jest również certyfikowanym instruktorem sportu). Uwielbia turystykę kwalifikowaną – wędrówki piesze, spływy kajakowe i wycieczki rowerowe.

W wolnych chwilach pomiędzy zawodowym samorozwojem a sportowymi arenami zaczytuje się w literaturze faktu i publicystyce społecznej.