foto1
Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu
foto1
100-lecie Zakładu Kształcenia Nauczycieli w Zgierzu
foto1
Nasz Dąb Bartuś 100
foto1
Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu
foto1
Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu

hair saloonZapraszamy do Zgierza

+48 42 716 24 72
wodn@get.edu.pl

WODN w Zgierzu

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

100 lat ZKN w Zgierzu

Prawo oświatowe

Nr konta:

Bank Pekao SA I O. w Zgierzu

62 1240 3057 1111 0000 3438 7412


 

getedu4

 

 

 


Po 2 stronie korytarza

sz11


promujeLBT


 bip logo

 

 


 f

 

 


 

 Obowiązek informacyjny

rodo1

bien  

  mgr Ewelina Bień

   Konsultant ds. muzyki

    Pracownia Muzyczna

   Dyżur:  piątek 15.00 - 17.00

    Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

  


       Muzyk, pedagog, specjalista w dziedzinie chóralistyki i emisji głosu - absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek Wychowanie Muzyczne - specjalność prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno - instrumentalnych), studiów podyplomowych z zakresu Emisji głosu na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Coachingu i mentoringu w edukacji w Społecznej Akademii Nauk.     

Pierwsze szlify zawodowe zdobywała pracując w Filharmonii Łódzkiej jako artysta chóru. Od wielu lat jest dyrygentem „Stowarzyszenia Śpiewaczego Echo” w Łodzi oraz chóru „Cantus” w Kolegium Nauczycielskim w Zgierzu, gdzie pracuje również jako nauczyciel przedmiotów muzycznych zarażając swoją pasją następne pokolenia młodych muzyków.     

Ewelina Bień jest członkiem zarządu Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Łodzi. Bierze udział w konkursach, festiwalach, przeglądach i koncertach okazjonalnych zdobywając nagrody, wyróżnienia. Za prowadzenie chóru na wysokim poziomie artystycznym i za zaangażowanie w dziedzinie współtworzenia i upowszechniania kultury dwukrotnie otrzymała nagrodę od Prezydenta Łodzi, a Polski Związek Chórów i Orkiestr wyróżnił ją Srebrną Odznaką Honorową. Jej zaangażowanie zawodowe wielokrotnie było doceniona nagrodą Dyrektora Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu, a w 2015 r otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.      

Ewelina Bień jest także laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygenckiego w Poznaniu. Ma na swoim koncie liczne koncerty przy okazji różnych wydarzeń kulturalnych w Polsce i za granicą. Jest jurorem na festiwalach i przeglądach muzycznych na terenie województwa łódzkiego. Systematycznie uczestniczy w różnych formach doskonalenia i dokształcania. Aktywnie bierze udział w konferencjach naukowych, koncertach i warsztatach. Jest autorem wielu chóralnych opracowań, a także pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu wokalnego dla dzieci i młodzieży „Cantus” oraz Festiwalu kolęd i pastorałek „Płynąca kolęda”.     

W jej ofercie szkoleniowej znajdują się warsztaty metodyczne, których celem jest zwiększenie kreatywności i aktywności muzycznej nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej, a także uświadomienie nauczycielom wpływu muzyki na wszechstronny rozwój dzieci. Ewelina Bień chętnie dzieli się swoim doświadczeniem, ale również uczy się od innych tworząc sieci współpracy zgodnie z dewizą „Człowiek uczy się przez całe życie - ja od Ciebie, Ty ode mnie”.

Copyright © 2018 WODN w Zgierzu