RRyszelewski

mgr Rafał Ryszelewski

Pracownia Kształcenia Zawodowego

Dyżur:  środa  14.30 - 16.30

Mgr turystyki i rekreacji (AWF w Krakowie). Nauczyciel mianowany. Ukończył studia podyplomowe z przedsiębiorczości (Uniwersytet Łódzki), zarządzania hotelami o specjalności wellness i spa (BWS im. Tyszkiewicza w Bielsku–Białej) oraz liczne krajowe i zagraniczne kursy, szkolenia, staże i specjalistyczne warsztaty (m.in. z zakresu zarządzania przedsiębiorstwami turystycznymi, kurs pedagogiczny). Prowadził zajęcia w charakterze wykładowcy w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi, w  Instytucie Turystyki w Łodzi Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej oraz na studiach podyplomowych dla nauczycieli na Uniwersytecie Łódzkim. Wykładowca przedmiotów z zakresu turystyki, turystyki wiejskiej, hotelarstwa, obsługi podróżnych, przedsiębiorczości i działalności gospodarczej w szkołach oraz na kursach m.in. dla pilotów wycieczek, wychowawców kolonijnych. Egzaminator OKE w zawodach: technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa, technik turystyki wiejskiej, technik eksploatacji portów i terminali. Autor podstaw programowych, programów nauczania, standardów wyposażenia i innych materiałów ORE (dawniej KOWEZiU), recenzent krajowy arkuszy egzaminacyjnych współpracujący z CKE w zawodach branży turystyczno–hotelarskiej. Członek Komitetu Głównego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Obecnie nauczyciel przedmiotów zawodowych w Profesjonalnej Szkole Policealnej Kwalifikacji Zawodowych dla Dorosłych w Zgierzu oraz w niepełnym wymiarze godzin w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystyczno–Hotelarskich w Łodzi. Posiada akredytację trenera VCC zakresie „Organizator ruchu turystycznego”.

Współautor standardów kompetencji zawodowych w zawodzie „rezydent biura turystycznego” i „właściciel małego zakładu hotelarskiego/agroturystycznego/ gastronomicznego”. Od 2016 r. we współpracy z IBE w Warszawie i Fundacją VCC w Lublinie opracowuje opis kwalifikacji zawodów branży turystycznej w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji Zawodowych.

Oprócz działalności edukacyjnej - od ponad 20 lat jest praktykiem - przedstawicielem pracodawców, prowadząc własną działalność gospodarczą RAFTUR w Łodzi, specjalizując się w organizacji wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Pilot wycieczek krajowych i zagranicznych, przewodnik miejski po Łodzi, terenowy po województwie łódzkim oraz po Ojcowskim Parku Narodowym.

W 2016 r. nagrodzony statuetką „Łódzkich Łabędzi” dla „Pracodawcy Kreującego i Wspierającego Edukację”. W 2017 r. uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej.