foto1
Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu
foto1
Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu
foto1
Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu
foto1
Nasz Dąb Bartuś 100
foto1
Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu

hair saloonZapraszamy do Zgierza

+48 42 716 24 72
wodn@get.edu.pl

WODN w Zgierzu

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

100 lat ZKN w Zgierzu

Prawo oświatowe

Nr konta:

Bank Pekao SA I O. w Zgierzu

62 1240 3057 1111 0000 3438 7412

 


akr1

 

 

 


 

 getedu4

 

 


Po 2 stronie korytarza

sz11


promujeLBT


 bip logo

 

 


 f

 

 


 

 Obowiązek informacyjny

rodo1

RRyszelewski  

mgr Rafał Ryszelewski

Pracownia Kształcenia Zawodowego

Dyżur:  środa  14.30 - 16.30

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     Mgr turystyki i rekreacji (AWF w Krakowie). Nauczyciel mianowany. Ukończył studia podyplomowe z przedsiębiorczości (Uniwersytet Łódzki), zarządzania hotelami o specjalności wellness i spa (BWS im. Tyszkiewicza w Bielsku–Białej) oraz liczne krajowe i zagraniczne kursy, szkolenia, staże i specjalistyczne warsztaty (m.in. z zakresu zarządzania przedsiębiorstwami turystycznymi, kurs pedagogiczny). Prowadził zajęcia w charakterze wykładowcy w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi, w  Instytucie Turystyki w Łodzi Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej oraz na studiach podyplomowych dla nauczycieli na Uniwersytecie Łódzkim. Wykładowca przedmiotów z zakresu turystyki, turystyki wiejskiej, hotelarstwa, obsługi podróżnych, przedsiębiorczości i działalności gospodarczej w szkołach oraz na kursach m.in. dla pilotów wycieczek, wychowawców kolonijnych. Egzaminator OKE w zawodach: technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa, technik turystyki wiejskiej, technik eksploatacji portów i terminali. Autor podstaw programowych, programów nauczania, standardów wyposażenia i innych materiałów ORE (dawniej KOWEZiU), recenzent krajowy arkuszy egzaminacyjnych współpracujący z CKE w zawodach branży turystyczno–hotelarskiej. Członek Komitetu Głównego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Obecnie nauczyciel przedmiotów zawodowych w Profesjonalnej Szkole Policealnej Kwalifikacji Zawodowych dla Dorosłych w Zgierzu oraz w niepełnym wymiarze godzin w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystyczno–Hotelarskich w Łodzi. Posiada akredytację trenera VCC zakresie „Organizator ruchu turystycznego”.

Współautor standardów kompetencji zawodowych w zawodzie „rezydent biura turystycznego” i „właściciel małego zakładu hotelarskiego/agroturystycznego/ gastronomicznego”. Od 2016 r. we współpracy z IBE w Warszawie i Fundacją VCC w Lublinie opracowuje opis kwalifikacji zawodów branży turystycznej w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji Zawodowych.  

Oprócz działalności edukacyjnej - od ponad 20 lat jest praktykiem - przedstawicielem pracodawców, prowadząc własną działalność gospodarczą RAFTUR w Łodzi, specjalizując się w organizacji wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Pilot wycieczek krajowych i zagranicznych, przewodnik miejski po Łodzi, terenowy po województwie łódzkim oraz po Ojcowskim Parku Narodowym.    

W 2016 r. nagrodzony statuetką „Łódzkich Łabędzi” dla „Pracodawcy Kreującego i Wspierającego Edukację”. W 2017 r. uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Copyright © 2019 WODN w Zgierzu